مرتب کن!
از مجموع 78 رای

مزایای این بازی

 یادگیری های مدرسه ای
 تقویت حواس
 گوش دادن و برقراری ارتباط
مواد لازم

یک سری عکس های خانوادگی، مانند عکس هایی که در تعطیلات گرفته اید، در جشن تولد، روز اول مدرسه یا مهد کودک، و ...

برگه های بزرگ کاغذ سفید

ماژیک های رنگی

میزنکات ایمنی
اگر کودک در انجام این کار ناکام میشود و احساس بدی به او دست می دهد ابتدا با 3 تصویر شروع کنید و سرنخ های زیادی هم به او بدهید.

نحوه بازی

در عکس های خانوادگی خود جستجو کنید و یک سری چهارتایی عکس پیدا کنید که در روزهای خاصی گرفته شده باشند. عکس هایی انتخاب کنید که آغاز و پایان و وسط مشخصی داشته باشد.

برای مثال: آمدن مهمان ها، باز کردن کادو ها، خوردن کیک تولد و خداحافظی. یک کاغذ بزرگ طراحی سفید بردارید، چهار مربع به ترتیب پشت سر هم بکشید به صورتی که سایز هر مربع اندکی بیشتر از عکس هایی که استفاده کرده اید باشد. هر یک از مربع ها را از 1 تا 4 شماره گذاری کنید.

این کاغذ و عکس ها را روی میز و روبروی کودک قرار بدهید. عکس ها را روی میز پخش کنید تا کودک بتواند آنها را ببیند. روزی که این عکس ها را گرفته اید را به کودک یادآوری کنید. اینکه اول چه کارهایی انجام دادید و بعدا چه کارهایی؟ ببینید آیا کودک می تواند عکس هایی را جدا کند که مربوط به شروع آن رویداد بوده اند؟

اگر کودک نیاز به کمک دارد به او سرنخ هایی برای پیدا کردن تصویر مربوطه بدهید. از کودک بخواهید که عکس اول را در مربع شماره یک قرار بدهد. حالا دنبال عکس شماره ی دو بگردید و این کار را تا جایی که همه ی عکس ها مرتب شوند ادامه بدهید.

مرتب کن!
توانایی مرتب کردن و به ترتیب قرار دادن اطلاعات و رویداد ها یکی از توانمدی های مهمی است که کودکان برای موفقیت تحصیلی نیاز دارند. این مهارت باید با انجام بازی هایی در کودک تقویت شود و پرورش یابد.


بازگشت به لیست